مقاله موفقیت در توسعه مدیریت استراتژیک (مدیریت دولتی)

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی  »  مقاله موفقیت در توسعه مدیریت استراتژیک (مدیریت دولتی)

به دنبال موفقیت در توسعه مدیریت استراتژیک (مدیریت دولتی)

پروفسور پیتر دراکر در کتاب جدید و ارزنده خود، پس از کتاب مشهور «جامعه پس از سرمایه داری»  الگوهای جدید را در مدیریت مورد بررسی قرار داده است، به نحوی که توانسته اند برداشت ها و تصورات اساسی ما را درباره کارهای مدیریتی و اصول مدیریت تغییر دهند.
پروفسور دراکر، واقعیت های مطرح در استراتژی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده، نشان می‌دهد که در دوره‌ای از دگرگونی‌های سریع چگونه می‌توان «رهبری»  و «پیشگامی» را یدک کشید. دراکر «انقلاب نوین اطلاعاتی» را تشریح می‌کند. و روی اطلاعات مورد نیاز مدیران اجرایی و نیز اطلاعاتی که مدیران اجرایی باید به دیگران بدهند، بحث می‌کند.
او بهره وری کارگران علمی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می ‌دهد که برای دستیابی به بهره وری بیشتر به تحولاتی دربرداشتهای اساسی افراد و سازمانها و نیز به تغییراتی ساختاری در خود کار نیاز است.  دراکر در پایان آخرین چالش را که «مدیریت برخورد» است عنوان می‌کند، که فرد ضمن حفظ وضع موجود در فکر برنامه ریزی نیمه دوم و البته متفاوت عمر خود باشد. خلاصه اینکه نظریه های انقلابی وچشم اندازهای جدید، پیرامون مسایل عمده مدیریت «فردا» همان چیزهایی است که پیتر دراکر، مهمترین متفکر زنده عصر حاضر در علوم اجتماعی و مدیریت در این کتاب عرضه کرده است.
این کتاب با مقدمه ای از مترجم و نویسنده شروع می‌شود و پروفسور داکر بیان می‌دارد که این کتاب منحصراً با «موضوعات داغ فردا» سر و کار دارد. مطالبی بسیار حیاتی که بی تردید ، چالش‌های عمده فردای ما را تشکیل خواهد داد.

« این کتاب، نه کتابی است درباره آینده و نه یک کتاب پیشگویی، چالش ها و مطالبی که در این کتاب مورد بحث قرار گرفته ، هم اکنون مبتلا به تمامی کشورهای توسعه یافته فعلی و غالب کشورهای توسعه یافته در حال ظهور است.»


قیمت : 500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات