مقاله شرح عملکرد سیستم کولر

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  مقاله شرح عملکرد سیستم کولر

دانلود مقاله شرح عملکرد سیستم کولر

شرح عملکرد سیستم کولر

 این سیستم شامل قطعاتی به شرح زیر می باشدکه در تصویر هم نمای کلی سیستم به همراه شماره قطعات دیده می شود:

۱- شیر انبساط

۲- مخزن رطوبت گیر(خشک کن) به همراه پرسوستات یا کلیدسه کاره

۳- کندانسور(مایع ساز)

۴- کمپرسور

۵- فن(پنکه)

۶- اواپراتور

۷- ترموستات الکترونیکی

۸- جعبه مجرای هیتر بخاری

 عملکرد سیستم کولر:

کمپرسور:

بافشارکم ودر حالت گاز از اواپراتور به کمپرسور فشرده R134ماده مبرّد  می شود که فشار ودمایش راافزایش می دهد. گاز مبرد گرم سپس بافشار وارد کندانسور (مایع ساز) می شود.

کندانسور:

مبرد داغ وپرفشار توسط کمپرسور بداخل لوله های حلقه ای کندانسور پمپاژ می شود .لوله های حلقه ای شکل دارای کانال هایی می باشند که دراطراف آن ها هوای سرعت داده شده توسط فن جلوی خودرو جریاندارد.ازآنجاییکه حرارت همیشه از جسم گرمتر به جسم سردتر انتقال می یابد مبرد داغ مقداری از حرارت خود را به هوای  خنک تر انتقال می دهد . پس از اینکه گاز مبرد داغ مقداری   ازگرمای خود را از دست دهد  به مایع تبدیل میشود.

مخزن خشک کن:

مبرددرمخزن خشک کن جمع شده ورطوبت زدایی وسپس به صورت مایع کاملا اشباع وارد شیرانبساط می شود.مبرد به شکل مایع تحت فشار زیاد وبادمای بالا وارد مخزن خشک کن می شود .سپس مبرد ازداخل فیلتر عبور کرده ورطوبت وذرات خارجی آن گرفته می شود. سپس به شکل مایع به شیر انباط منتقل می شود . کلید کنترل فشار سیستم  بر روی مخزن رطوبت گیر نصب می شودو پرسوستات نامیده می شود.(محل نشان داده شده در تصویر)

شیرانبساط:

مبردی که وارد شیر انبساط می شود به شکل مایع بوده ودما و فشار بالادارد . وظیفه شیر انبساط تنظیم مقدار مبرد است که بداخل تبخیرکننده توسط آن اسپری می شود . این شیر از وارد شدن مبرد بیش از مقدار قابل تبخیر جلوگیری می کند وضمن پایین آوردن فشار مبرد دمای آن را کاهش می دهد.


قیمت : 3000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات